Polerklude
Hos LAKGRUPPEN finder du et fremragende udvalg af højkvalitets mikrofiber- og pudseklude til din bil og andre overflader. Vi har klude der er produceret til specifikke formål såsom rengøring, polering, pudsning, detailing og påføring af overfladebehandling med højglans.
Mikrofiber- og poleringsklude
Mikrofiberkluden på 40x40 er den mest populære størrelse vi har, men vores sortiment indeholder størrelser og mærker til alle dine behov. Tør hurtigt og nemt snavs, støv og fingeraftryk væk med en mikrofiberklud af høj kvalitet.
Vores ikke-ridsende klude med kan bruges på en lang række overflader, herunder glas, metal, krom, vinyl og læder. Derudover er mange mikrofiberklude maskinvaskbare og slidstærke, så du kan bruge dem igen og igen.
Høj kvalitet
Mikrofiber er "guldstandarden" når det kommer til at tørre din overflade. Almindelige bomuldshåndklæder kan forårsage mikroridser på overfladen, så når du renser, tørrer eller påfører er mikrofiberkluden et must. Mikrofiberklude er skånsomme mod overflader og ridser ikke din bils lak eller glas, hvis det ellers er ren og velholdt.
Anvendelig til flere formål
Brug en fnugfri højkvalitets polerklud til voksbehandling og polering, den har fremragende absorberingsevne. Polerklude vil ikke efterlade striber eller ridser på dit køretøjs overflade.